Pewność siebie 1

5 koncepcji życiowych, które dają ulgę i szczęście

Szczęście to stan umysłu, dlatego warto wypracować 5 strategii, które pozwolą Tobie pielęgnować ten stan.

Jakie to strategie i koncepcje życiowe?

1) Ty jesteś Idealny! – to najważniejsze przekonanie jakie warto wypracować na własny temat. Od czego zacząć? Weź swoje zdjęcie z dzieciństwa, kiedy miałeś kilka lat. Zobacz jak wyglądały Twoje oczy i Twój uśmiech! Jakie budzą się w Tobie emocje jak patrzysz na to zdjęcie? Czyż nie jesteś idealny? Zastanów się, co się zmieniło w postrzeganiu siebie? Przecież nadal jesteś tą samą osobą! 🙂 Kochaj siebie i bądź idealny – przecież zawsze taki byłeś.

2) Wybaczaj – wybaczanie ma wielką moc. Pozwala czuć się lżejszym i szczęśliwszym. Kiedy szczerze porozmawiasz o swoich uczuciach i emocjach – dzieje się magia. Jak to robić? Wyobraź sobie, że każdy człowiek na ziemi ma doskonałe intencje, ale nie zawsze dobre i adekwatne zasoby. Chce dobrze ale nie umie. Ciekawe światło na wybaczenie daje Radykalne wybaczanie. Jak je ćwiczyć i praktykować – dowiesz się już wkrótce na naszym blogu.

3) Twój krytyk wewnętrzny może Ciebie wspierać – zapytaj swojego krytyka po co Ci to mówi i przed czym chce Ciebie chronić? Negocjuj sposób przekazywania informacji (ciszej, nie tak często, tylko w poważnych sytuacjach – zdefiniuj je)

4) Jeżeli nie doświadczasz cudu, co zawsze możesz być cudem dla innych – Nick Vujicic. Moc jaką daje pomoc innym, jest nie do przecenienia. Daje szczęście, poczucie spełnienia i natychmiastową nagrodę w postaci pięknych emocji. Zapominasz o swoich problemach. To także pomysł na życie. Piękne życie.

5) Jedna strona tej samej monety – gdyby nie było światła, czy poznałbyś ciemność? Czy istnieje góra bez dołu? Dobro bez zła? Odpoczynek bez pracy? Tylko znając jedną stronę monety, możesz poznać drugą. Nie możesz ich oddzielić od siebie i zaakceptować tylko jednej z nich. Wszystko jest po coś, choć nie zawsze jesteś w stanie to teraz zrozumieć.

Co Ty byś dopisał?