Czy istnieje sklep z marzeniami?

Czy istnieje sklep z marzeniami?

Jest takie magiczne miejsce…

Nie jest to zwykły sklep, gdzie zrobisz po prostu kolejne zakupy. To jest #sklep z #MARZENIAMI. Możesz w nim kupić wszystko. Są tutaj cudowne wakacje na Lazurowym Wybrzeżu, sportowe samochody, znajdziesz tu szczęśliwe relacje rodzinne, stanowisko i pracę, które dają satysfakcję. Jest tu także dostępna świetna sylwetka, szacunek społeczeństwa, mądrość Twoich dzieci, miłość i zdrowie. Kupisz też sukces i nowe, dobre nawyki. Są tylko dwie rzeczy, których nie możesz kupić w sklepie z marzeniami: to czas i życie.

O czym jeszcze pomyślałeś? Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś mieć lub osiągnąć? Zastanawiasz się kto w takim niezwykłym miejscu może robić zakupy? Dla kogo jest sklep pełen marzeń?

To jest sklep dla wszystkich, każdy może kupować. Ale przychodzą nieliczni. Przychodzą tylko Ci, którzy znają drogę, dobrze wiedzą czego chcą. To zdecydowani klienci. Ach, tak, przychodzą także Ci, którzy kręcą się po sklepie oszołomieni możliwościami, które są na wyciągniecie dłoni, ale nie kupują niczego, bo wszystko jest dla nich zbyt drogie. Nie zapłacą żadnej ceny.

Zastanawiasz się teraz jaka jest cena i czym płaci się w sklepie marzeń?

Wszystko zależy od tego, co zdecydujesz się kupić.

Za szacunek społeczeństwa płacisz rzetelną pracą, która niesie korzyści dla innych. Za wysokie stanowisko zapłacisz czasem, który poświęciłeś na dobrą edukację, zdobywanie doświadczenia i zdobycie umiejętności dobrego negocjatora. Czym zapłacisz za miłość? Tym, że dajesz z siebie więcej, niż bierzesz. Za świetną sylwetkę zapłacisz cyklicznym, konsekwentnym treningiem i zamiłowaniem do sportu. Zdrowie? Także kosztuje. To styl życia, który wymaga od Ciebie silnej woli, regularnej aktywności, przestrzegania zbilansowanej diety.

Co jeszcze chciałbyś kupić?

Szybki samochód? Bardzo proszę. Ceną jest zdobycie dobrze płatnej pracy.
Mądre życiowo dzieci też kosztują. Ceną jest Twoja obecność w najważniejszych dla nich chwilach. Za równowagę życiową zapłacisz świadomym planem na swoje życie, który konsekwentnie wdrażasz, podejmując decyzje z czego rezygnujesz, a na co jesteś zdecydowany. Życie to kwestia wyborów.

Czy nadal uważasz, że w sklepie marzeń są wysokie ceny?

A jeśli są, to czy jesteś gotów je zapłacić, by mieć to, o czym marzysz?

Uściski dla Was. Udanych zakupów! 🙂

Źródło: opowieść zasłyszana, autor nieznany